?> Ahmet Aksoy Kimdir? - EFT - TEPELEME

Ahmet Aksoy Kimdir?

 
1.799 views
Ahmet Aksoy

Ahmet Aksoy

Adım Ahmet Aksoy.
Ankara Fen Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat Mühendisiyim.Tüm eğitim hayatım bilimsel temellere dayanıyor. Evreni, bilimsel gerçekliklerin ışığında kavrıyorum. Hem mühendislik, hem de daha sonra kendime çalışma alanı olarak seçtiğim bilgisayar programcılığı çalışmalarım beni hep somut, yeterli ön veriye sahip ve öngörülen sonuçlar üreten sistemlerle yetinmeye yönlendirdi.

Ancak son yıllarda, sahip olduğumuz temel bilgilerle tam olarak örtüşmeyen bazı olayların farkına varmaya başladım. Oysa aynı olguları daha önceleri en azından basit bir burun kıvırmayla, sorgulamaya bile yeltenmeden reddettiğimi çok iyi anımsıyorum.

Algılamalarımdaki değişimler aslında 2001 yılının yılbaşı arefesine kadar uzanıyor. O akşam, eşimin yakın bir arkadaşının üniversite öğrencisi kızının, karbonmonoksit zehirlenmesi nedeniyle öldüğünü öğrendik. Anne ve baba doktor olduğu için, hemen müdahale edip duran kalbi çalıştırmışlar. Ancak beyni uzun süre oksijensiz kalmış. Hastamız uzun süre derin komadan çıkamadı. Tıbbın tüm olanaklarının yanısıra, tıbbın reddettiği, ya da görmezden geldiği uygulamalardan bile yararlanıldı. Çok uzun ve yorucu bir süreç oldu.

İşte bu süreçte, bizler de, mantığımızla ve sahip olduğumuz bilgilerle örtüşmeyen bir çok olaya şahit olduk. Bazı şeyleri henüz bilemediğimizin farkına varmaya başladık. Dogma olarak kabul ettiğimiz bir çok bilginin aslında eksik ve hatalı olduklarını gördük.

İnsan beyninin ve insan vücudunun mucizelerle yüklü olduğunu öğrendik. Sorular, soruları kovalamaya başladı. Bu yüzden, uzun yıllardır ertelemekte olduğum “kitap okuma”ya yeniden başladım. Hatta o kadar kararlı başladım ki önce “Hızlı Okuma”, sonra da “Hızlı Okuma Eğitmenliği” eğitimlerini ve sertifikalarını aldım.

Sonra da arkası geldi… EFT, bu farkındalığın beni yönlendirdiği araçlardan birisi oldu. Hem kendime, hem çevreme uyguladım, uygulamaya devam ediyorum.

Üstelik bu kadarla yetinmeyip, AUNLP (American University of NLP)’den İleri Hipnoterapi (Advanced Hypnotherapy), NLP Uygulayıcı (NLP Practitioner), NLP Master, Yaşam Koçluğu Uygulayıcısı (Life Coaching Practitioner) ve İleri Yaşam Koçluğu (Advanced Life Coaching) sertifikalarını aldım.  NLP Eğitimci (NLP Trainer) çalışmalarım halen devam ediyor.

Yaşam, aslında bizim sandığımız kadar katı ve değişmez kurallara bağlı değil. Farkına vardıkça, görebilmeyi öğrendikçe, küçücük nüansların, devasa değişimlere yol açabildiklerini görüyoruz.

Önemli olan, farkına varmak! Gerisi kendiliğinden geliyor…

2011 yılının sonunda eşim Nilüfer Aksoy’la birlikte EFT – TEPELEME  isimli kitabımızı yayınladık.

 

Ahmet Aksoy – 2012 Mayıs – Kadıköy

Bazı Web sitelerim ve Bloglarım:

  tarafından 15:46 itibariyle gönderildi.

  19 Yanıt - “Ahmet Aksoy Kimdir?”

 1. Ahmet bey, günaydın
  Size Mucizeler Klübünde rastladım. Maalesef benim eşim de kalbi geri getirildiği halde beyin O2 siz kaldığı için uzun zamandır bitksel hayatta.
  Acaba arkadaşınızın kızı hala hayatta mı ? Duyup da denemediğim hiç bir şey kalmadı, merak ettim cevap alabildikleri herhangi bir şey oldu mu ?

  Saygılarımla,
  Didem Aksoy Kaküllü

  • Merhaba Didem Hanım,
   Büyük geçmiş olsun.
   Yaşadıklarınız mutlaka zor şeyler ama, umuyorum ki güzel sonuçlar alabilmeniz de mümkündür.
   Arkadaşımın kızı halen hayatta ve yakın hafızası hala istenen düzeyde olmamakla birlikte her türlü yaşam fonksiyonu yerinde.
   Konuyla ilgili olarak eşim size çok daha ayrıntılı bilgi verebilir.
   0533 472 7723 nolu telefondan onu arayabilirsiniz.
   İyi akşamlar.
   Ahmet Aksoy

 2. Merhaba , sitenizi bugün tesadüfen buldum. EFT yi son zamanlarda sıkça etrafımdaki kişilerden duymaya başladım. Mail olarak gelen ücretsiz kitapçığınız için çok teşekkür ederim. Bu uygulamalaro yapmak için bir uyumlama vs var mı ? Selamlar.

  • Merhaba Meltem Hanım,
   Uyumlamadan kastınız nedir?
   EFT uygulamak için pek fazla ön şart yoktur.
   Ancak, kaslarımızın olabildiğince gevşetilmesi, diyafram nefesi alma gibi unsurlar uygulamanın etkinliğini arttırır.
   EFT bir yüzleşme tekniğidir. Kendimizle barışık yaşamamızı sağlar.
   İyi akşamlar diliyorum.

 3. […] Ahmet Aksoy Eğer yazımı beğenmezsen Beğen butonunu tıklamak zorunda değilsinBeğendiysen Tıkla: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"; //&appId=1234567890 fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, "script", "facebook-jssdk")); Share […]

 4. […] Çeltikçi Sokak No:3 Yalı Apartmanı Giriş Kat Kadıköy – İstanbul Atölye Danışmanı: Ahmet Aksoy İletişim: 0216 450 5784 – 0533 472 7723 – 0533 339 0959 Eposta: gelisim@gamet.com.tr Web: […]

 5. Merhaba benim sunum projem var ve ileri düzeyde korkuyorum Nlp nefes terapisi ise yaramadı hipnoterapi işime yararmi yoksa umutsuz vakkamiyim? Isim e yararsa ücreti nedir beni acil bilgilendirirseniz çok sevinirim Teşekkürler. Birde geçici bir çözümü yoksa kalıcı mi

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

(gerekli)

(gerekli)